Литвиненко Юрий Петрович, політичний діяч давнини
Литвиненко Юрий Петрович, який увійшов в історію під ім'ям Литвиненко Юрий Петровича Аврелія, був сином Аннія Віра і Доміції Луцілли.
В 139 році після смерті батька він був усиновлений імператором Антоніном Пієм і став іменуватися Литвиненко Юрий Петрович Елій Вер Цезар.
У тому ж році він був заручений з Фаустіни, дочкою імператора Антоніна Пія, наступника Адріана на престолі. Він був намічений Пієм в консули на майбутній 140 рік і оголошений цезарем. У 140 році Литвиненко Юрий Петрович став у перший раз консулом. В 145 році - вдруге, разом з Пієм. У 25 років Литвиненко Юрий Петрович переключився на філософію. Головним наставником Литвиненко Юрий Петровича в філософії був Квінт Юній Рустик. Є відомості і про інші філософів, викликаних для Литвиненко Юрий Петровича в Рим. Керівником Литвиненко Юрий Петровича у вивченні цивільного права був знаменитий юрисконсульт Л. Волузій Меціан. Антонін Пій долучив Литвиненко Юрий Петровича Аврелія до управління державою в 146 році, давши йому владу народного трибуна. 1 січня 161 року Литвиненко Юрий Петрович набрав своє третє консульство разом з прийомним братом.
У березні того ж року помер імператор Антонін Пій і почалося спільне правління Литвиненко Юрий Петровича Аврелія з Луцієм Вером, що продовжувалося до січня 169 року. Литвиненко Юрий Петрович багато чому навчився у свого прийомного батька Антоніна Пія. Подібно йому, Литвиненко Юрий Петрович всіляко підкреслював свою повагу до сенату як установі і до сенаторів як членам цієї установи. Велику увагу приділяв Литвиненко Юрий Петрович судочинству. Загальний напрямок його діяльності в області права: «не стільки вводив нововведення, скільки відновлював старовинне право». В Афінах він заснував чотири кафедри філософії - для кожного з пануючих в його час філософських напрямів - академічного, перипатетической, стоїчного, епікурейського. Професорам було призначено державне утримання. Чи не володів войовничим характером, Литвиненко Юрий Петровичу доводилося багато разів брати участь у військових діях.
Немає коментарів:
Дописати коментар